Bu Toprağın Masalları

Yazar :Recep S. Tatar
Editör :
Yayına Hazırlık :
Türü :Çocuk Kitapları
Ebadı :
Sayfa :
Yayın Tarihi :
Baskı :
ISBN :
Fiyat :14.00

Ermeni, Rum, Yahudi, Süryani, Kürt, Laz, Çerkes, Arap, Gürcü, Hemşin, Çingene, Azeri, Kazak, Özbek, Terekeme, Tatar, Türk MASALLARI
(Anadolu Halklarından Masallar)
Bu Toprağın Masalları, bu topraklar üzerinde yaşamış, yaşayan ve bu toprakları etkilemiş tüm halkların izlerini taşır. Tüm Halklar ürettikleri masallar ile kendilerini ifade eder ve toplumsal mutluluklarını, acılarını, sorunlarını anlatır.
Masallar çocukların toplumlarının yaşadıklarını unutmasınlar ve bunlardan der alarak daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışsınlar diye anlatılır. Bu toprakların masalları bu topraklarda yaşayan halkların çocuklarından derlenerek hazırlanmıştır. bu toprağın her masalında ders vardır, sevgi vardır, kardeşlik vardır. Arkadaşlığın dostluğun sevginin karşılığı vardır. İhanetinde karşılığı vardır. Masallar toplumların aynasıdır. Halkların çocukları bu aynaya bakarak büyür. Her halk da kendini tanımak için masalların aynasına bakmak zorundadır. Bu toprağın masalları ve bu toprağın çocukları kardeştir. Umarız yaptığımız bu seçki, bu topraklarda yaşayan, barışın ve kardeşliğin tadını almış nesiller yetişmesine mütevazi bir katkı sunar.

Su Yayınevi Kitaplar

Çocuk Kitapları Kategorisi Vitrindeki Yayınlarımız...

  • cocuk-kitaplariSamed Behrengi Toplu Masallar
  • cocuk-kitaplariBu Toprağın Masalları
  • cocuk-kitaplariKonuşan Bebek
  • cocuk-kitaplariKargalar